Menu
תהליך העבודה
עיצוב פנים לדירות קבלן

אז רכשת דירת קבלן, מה עושים עם עיצוב הבית החדש?

תהליך העיצוב מורכב, קיימים הרבה שלבים והחלטות שרצוי שתיקחו בחשבון. חשוב להבין שתהליך זה מתחיל מרגע רכישת הדירה, אפילו רגע לפני רכישת הדירה! זאת בכדי שנוכל לבצע את השינויים לפני השלמת הבנייה ע״י הקבלן, היכולים להפוך ליקרים מעוד במקרה של איחור.
1

סקיצה רעיונית והדמיה

בשלב זה מתחילים לתכנן את הדירה, יוצרים מס׳ אלטרנטיבות כשאת המוצלחת מביניהן נשלח להדמיות. תהליך זה לוקח לפחות שבוע. לאחר מכן ממשיכים לפגישה בא להצגת סקיצות והדמיות. בפגישה תקבלו הסבר מפורט על הסקיצות השונות ומה היתרונות/חסרונות בכל אופציה… יושבים מדברים, משנים, מחליפים, ניתן כמובן לשלב בין האלטרנטיבות, אפשר לקחת אותם הביתה להתייעצויות נוספות עם, חברים והמשפחה. לבסוף מתכנסים לטובת קבלת ההחלטה על האלטרנטיבה הסופית.
2

פרוגרמה בהתאמה אישית

מטרת הפרוגרמה היא להבין ולהכיר את השוכנים החדשים עד לפרטים הכי קטנים! לדוגמה- איפה מטעינים את הפלאפון בלילה? היכן הגברת מתאפרת- האם זה בשידת טואלט או בחדר האמבטיה? האם אתם רוצים מערכת סאונד בסלון? מה גודל הטלוויזיה? מעדיפים לבשל על אינדוקציה או על גז? האם יש כלב או חתול וכו׳… בכדי להתאים את הבית לבעליו ולמתגוררים בו בצורה ספציפית ואישית.
3

פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מטרת פגישת הייעוץ היא לבחור באיש המקצוע הנכון. לפגישה תגיעו עם תכנית הקבלן, כאן תקבלו ייעוץ ראשוני, לא מחייב, זו בעצם שיחת הכרות שבה לומדים להכיר אחד את השני… החלומות שלכם מול דעתנו העיצובית והמקצועית. בהמשך תקבלו את כל ההסברים על תהליכי העבודה, תהליכי קבלת החלטות, תקציב, לוחות זמנים, וכמובן תקבלו גם את הצעת המחיר.
4

יום בחירות / קניות

נתחיל לפי הסדר: ריצופים, חיפויים וכלים סניטריים (כיורים, ברזים וכדומה), לאחר מכן נייצר תכנית פרישות עבור עבודות הריצוץ והחיפוי בחלל.
5

הגשת התכניות לביצוע

בשלב זה נגיש את תכניות העבודה לקבלן המבצע, על מנת לקבל את עלות השינויים הנדרשים בחלל.
6

תכניות עבודה

הגענו לשלב שבו אנו "מתרגמים" את הסקיצה לתכניות מפורטות שאותן נגיש לקבלן. לאחר סיום התכנון, ניפגש על מנת לעבור על תכניות העבודה ולקבל את אישורכם הסופי לפני העברתן לקבלן המבצע. בפגישה זו תקבלו הסברים על תכניות העבודה, בכדי שתבינו את מה שהולך להתבצע בשטח ע״י הקבלן. 1. תכנית בניה היא תכנית לביצוע בשטח המתארת את חלוקת החלל, ומפרטת- יציקות בטון, בניה בבלוקים, בניה בגבס ונגרות בניין. 2. תכנית אינסטלציה: תכנית המתארת את מיקומם של כל נקודות האינסטלציה בבית, וכוללת מיקומי ברזים ונקודות ביוב. 3. תכנית חשמל ותקשורת מפרטת על המיקום של כל מפסק, שקע, תאורה, נקודות טלוויזיה, טלפון, אינטרקום, פעמון, רמקולים, נקודות מחשב, תנורי חימום וכו׳. 4. תכנית תקרות תכנית של הנמכות תקרה שמטרתה היא בד״כ למעבר תעלות מיזוג, ולמטרות עיצוב התקרות בחלל. 5. תכנית תאורה מפרטת את מיקומי התאורה השקועה בתקרות המונמכות של החלל. 6. כתב כמויות: רשימה של כמויות עבור קניות של ריצופים, חיפויים וכלים סניטרים.
7

עיצוב פנים

בשלב זה אנחנו מתכננים את עיצוב הפנים ומציעים תכניות מפורטות לבעלי המקצוע. 1. תכניות נגרות: תכניות להצעת מחיר ולביצוע ע״י חברת מטבחים ו/או נגרים. בתכניות אלה יורדים לרזולוציה עד הפרט האחרון כגון עיצוב הרהיט, סוג החומר שממנו הוא מיוצר, צבעים ופרזול. 2. תכנית שיש: תכניות להצעת מחיר ולביצוע ע״י אנשי שיש, שמתארות את גודל המשטחים, סוג החומר ופרטי הגמר שלו. 3. תכנית זכוכיות: תכנית להצעת מחיר ולביצוע ע"י חברת זכוכיות, המתארת את סוגי הזכוכיות, גודלן ופרטי הגמר שלהן אשר משמשות למראות, מקלחונים ויטרינות וכדומה. 4. פגישת הסבר: הסבר לפני הוצאת התכניות למכרז בעלי מקצוע וביצוע. כאן גם המקום לעשיית שינויים אחרונים והתאמות. 5. מכרז בעלי מקצוע: מעבירים את התכניות לבעלי המקצוע הנבחרים, וביניהם בוחרים עם מי יוצאים לדרך! שיהיה בהצלחה
8

יום בחירות / קניות 2

יום קניות של גופי תאורה, רהיטים, מוצרי חשמל ועוד. בהתחשב בכל התכניות וההתאמות שנעשו עד כה.
9

מסירת הדירה

פגישה עם נציג מטעם החברה הקבלנית והלקוח.
10

ביצוע בעלי המקצוע

ביצוע עבודות נגרות, שיש וזכוכית ע״י בעלי המקצוע.
11

וילונות

פגישה עם ספקי וילונות אצלכם בבית (החדש) לבחירת סוגי הווילונות: הבדים, הגוונים והמנגנונים בהתאמה אישית.
12

קצת על פיקוח אדריכלי עליון

בסיום כל שלב בפרויקט מתבצע פיקוח אדריכלי עליון שבו בעצם אנו מוודאים שהתכניות בוצעו כמתבקש בשטח, ופותרים בעיות בלתי צפויות אם יש כאלו. 1. ״שורה ראשונה״: הקבלן מניח שורה ראשונה של בלוקים בטרם הוא בונה את קירות הפנים בשלמותם, וכך אנחנו מוודאים שהבלוקים הונחו והחלוקה בוצעה ע״פ תכניות הבנייה. 2. אינסטלציה: פגישה בשטח שמטרתה לוודא את מיקומי האינסטלציה. 3. חשמל ותקשורת: פגישה בשטח שמטרתה לוודא את מיקומי החשמל. 4. ריצוף וחיפויים: פגישה בשטח על מנת לוודא שאכן ריצוף הדירה והחיפויים בוצעו ע"פ הפרישות שהוגשו על ידינו. 5. עשרות פיקוחים צמודים: בכל שלב ושלב אנו נגיע לסיור באתר הבנייה ונעבור על כל הפרטים בשטח.

קצת על פיקוח אדריכלי עליון

בסיום כל שלב בפרויקט מתבצע פיקוח אדריכלי עליון שבו בעצם אנו מוודאים שהתכניות בוצעו כמתבקש בשטח, ופותרים בעיות בלתי צפויות אם יש כאלו.

עשרות פיקוחים צמודים

בכל שלב ושלב אנו נגיע לסיור באתר הבנייה ונעבור על כל הפרטים בשטח.

ריצוף וחיפויים

פגישה בשטח על מנת לוודא שאכן ריצוף הדירה והחיפויים בוצעו ע"פ הפרישות שהוגשו על ידינו.

חשמל ותקשורת

פגישה בשטח שמטרתה לוודא את מיקומי החשמל.

אינסטלציה

פגישה בשטח שמטרתה לוודא את מיקומי האינסטלציה.

״שורה ראשונה״

הקבלן מניח שורה ראשונה של בלוקים בטרם הוא בונה את קירות הפנים בשלמותם, וכך אנחנו מוודאים שהבלוקים הונחו והחלוקה בוצעה ע״פ תכניות הבנייה.

בונים בית או משפצים דירה?

בוא נדבר על רצונות העיצוב שלכם כדי להגשים לכם את החלום
לפגישת ייעוץ
לירן רגב
אדריכלות פנים ועיצוב
טלפון: 052-8787-197
פקס: 04-836-19-45
מייל: liranregev1@gmail.com
כתובת: ורדיה סנטר-קומה 1, רחוב ורדיה 12, חיפה
שעות פעילות: א׳-ה׳ 8:30 עד 16:30
Top crossmenuarrow-left

Pin It on Pinterest

Share This
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram