Menu
10 טיפים הכי חשובים לפני שמשפצים את הבית
מתכננים מתיחת פנים לבית? רוצים להפוך את המטבח למודרני, לפתוח קירות ולהרחיב את הסלון? אספנו עבורכם את הטיפים החשובים ביותר לפני שיפוץ הבית.

1. העיזו לנסות סגנונות חדשים

הציצו במגזיני עיצוב עדכניים מכל העולם, ואל תפחדו לנסות שילובים חדשים. למשל- נסו לגלות כיצד מתכות מעניינות, כמעט תעשייתיות, משתלבות בגופי התאורה שלכם, ומתמזגות עם יצירות האומנות על הקיר.

2. בחרו עיצוב שישרה אוירה נעימה בביתכם

אחת התכונות המאכזבות של עיצוב יוקרתי במיוחד היא הנטייה להגזים מעט במראה היוקרתי, זאת על חשבון החמימות והביתיות. אל תשכחו שהבית הוא המקום אליו אתם חוזרים בסיומו של יום, כך שרצוי להוסיף לעיצוב המבוקש מספר אלמנטים חמימים אשר ישרו אוירה ביתית ונעימה.

3. נכנסים לשיפוץ – בדקו האם תרצו לשנות את החלוקה הפנימית בבית

השיפוץ שלכם יכול להיות הרבה יותר משינוי קוסמטי קל. פתיחה של הקיר בין המטבח לסלון או הרחבה של האמבטיה יוכלו לעשות פלאים. אך ישנם דברים שחשוב לבדוק היטב קודם לכן, כך לדוגמא- במידה ואתם מתכננים הורדה של אחד הקירות, רצוי לבדוק שהוא אינו תומך בגג או בקיר נוסף מעליו (במיוחד בבתים פרטיים בהם אחד הקירות עשוי לשאת את משקל הגג).

4. משפצים כדי למכור? השקיעו את מירב התקציב באמבטיה ובמטבח

הבריקים עשו קאמבק מפתיע, ומשתלבים היום כמעט בכל עיצוב. אם כקיר ייחודי בחדר השנה או בעיצוב של שולחנות האוכל, בריקים מהווים היום חלק בלתי נפרד מהעיצוב. יש המשתמשים בבריקים טבעיים מאבן, ואחרים בגרסאות קלילות ודקיקות יותר.

5. השאירו תקציב לתוספות הבלתי צפויות

כאשר אתם מתכננים שיפוץ כללי חשוב להשאיר תקציב מסויים לתוספות שלא תכננתם מראש. החלפה של גופי התאורה, שדרוג הריהוט בסלון או אפילו ריהוט למרפסת יעשו פלאים לבית. בתכנון התקציב כדאי גם להתייחס לאפשרות שבמהלך העבודה עלולות להתגלות הפתעות לא צפויות – כמו נזילה שהתגלתה מתחת לבלטות.

6. הסכימו מראש על השינויים בבית

חשוב לזכור כי שיפוץ הבית הוא החלטה משותפת של שניכם. נסו להתאים את הסגנון החדש בבית גם לה וגם לו, על מנת ששניכם תחזרו בחיוך גדול הביתה. נסו לצפות ביחד בתכניות שיפוצים, באתרים שונים המציגים אפשרויות מגוונות ולבחור בעיצוב האופטימלי אשר מתאים לשניכם.

7. היעזרו באדריכל ומעצב פנים לתכנון המראה הכולל של הבית

גם אם אתם משפצים רק חלק מהבית, שינוי זה עשוי להשפיע באופן ניכר על הבית כולו. נסו לתכנן את הבית תוך התחשבות בחדרים הסמוכים, כאשר ניתן לשדרג גם אותם ולערוך גם בהם מתיחת פנים קלה.

8. בית פרטי? אל תשכחו גם את מרחבי החוץ

כאשר אנו מתכננים שיפוץ בבית פרטי אנו נוטים לעתים לשכוח את חזית הבית, ואת המרחבים החיצוניים כמו הגינה הקדמית או האחורית, וכן את החנייה שלנו. נסו לשמור על מראה חדשני ומזמין גם לחלק החיצוני של הבית. במידת הצורך כדאי לשלב תכנון של אדריכל נוף לגינה הביתית ולעטר אותה בצמחיה צבעונית וריהוט מתאים.

9. אל תחסכו בחומרי גלם איכותיים

אינכם משפצים את הבית כל שנה, ולכן כדאי לכם לעשות שימוש בחומרי גלם איכותיים יותר, על מנת שתוצאות השיפוץ המרהיבות ישארו לאורך שנים. עניין זה משמעותי במיוחד כאשר מדובר בכלים הסניטריים שלכם, באמבטיה ובחדר השירותים, וכן בארונות המטבח, הכיור, השיש והברזים.

10. הבתים היום הרבה יותר אינטליגנטיים

גלו את היתרונות שיש לתוספות של אלמנטים הנלקחים מעולם "הבית החכם" – תריסים נפתחים ונסגרים מעצמם, מערכות מיזוג עם שליטה מרחוק, עינית לדלת הכוללת מצלמה המופעלת באמצעות הטלפון הנייד, ותאורה המתאימה את עצמה לשעות היום – כל אלה יכולים לשדרג את איכות החיים שלכם בעלות מינימלית.

ע״י לירן רגב

מאמרים אחרונים

חומרים טבעיים בעיצוב הבית

חומרים טבעיים מביאים אל הבית חמימות וטבעיות, ויש להם עוצמה ייחודית. השילוב שלהם צריך להיות במינון הנכון, כאשר הבחירות העיצוביות רבות, ולכן הניסיון של המעצב מהווה נתון משמעותי. החיבור לחומר דורש הבנה בנוגע לשימושים השונים...

לכל המאמרים

בונים בית או משפצים דירה?

בוא נדבר על רצונות העיצוב שלכם כדי להגשים לכם את החלום
לפגישת ייעוץ
לירן רגב
אדריכלות פנים ועיצוב
טלפון: 052-8787-197
פקס: 04-836-19-45
מייל: liranregev1@gmail.com
כתובת: ורדיה סנטר-קומה 1, רחוב ורדיה 12, חיפה
שעות פעילות: א׳-ה׳ 8:30 עד 16:30
Top crossmenuarrow-left

Pin It on Pinterest

Share This
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram